Tobetsa mona ho bonts'a lifolakha tsa HAO leqepheng lena mme u lefelle katleho feela

Adventure Belgium Litaba tsa Breaking Travel Travel Travel Culinary Culture Czechia eang teng Greece Indasteri ea Baeti Hotele & Resorts Ireland Italy Lenyalo Music Netherlands News Portugal Tsamaiso ea Terene Resorts E ikarabella Safety Litaba tsa Scotland tsa Breaking Shopping Theme Parks Tourism lipalangoang Litaba tsa terata ea maeto Trending usa

Honolulu ke toropo ea US feela libakeng tse 10 tse holimo ka ho fetesisa tsa phomolo lefatšeng

Honolulu ke toropo ea US feela libakeng tse 10 tse holimo ka ho fetesisa tsa phomolo lefatšeng
Honolulu ke toropo ea US feela libakeng tse 10 tse holimo ka ho fetesisa tsa phomolo lefatšeng
ngotsoeng ke Harry Johnson

Kaofela re na le manane a rona a libakete tsa maeto empa ho batla ho le thata ho ea libakeng tse ling tse ntle tseo lefatše le fanang ka tsona.

E le ho fokotsa tšimo hanyenyane, litsebi tsa maeto li ile tsa sheba hore na ke litoropo life tse hlahlobiloeng ka ho fetisisa ha ho tluoa tabeng ea lihotele, lireschorente, bosiu le lintho tse lokelang ho etsoa.

Joale, ke libaka life tse holimo-limo ho latela baeti?

Libaka tse 10 tsa maemo a holimo lefatšeng ka bophara tsa phomolo

boemo bomaikutlo anahaLihotele tsa maemo a holimo tsa linaleli tse hlano (%)Mabenkele a lijo a Michelin (%)Bophelo ba bosiu bo fuoe lintlha tse hlano (%)Lintho tse lokelang ho etsoa tsa linaleli tse hlano (%) Kakaretso ea lintlha tse holimo (%)
1AthensGreece11.8%0.6%33.6%44.1%19.7%
2LisbonPortugal3.7%0.6%23.6%40.0%15.8%
3FlorenceItaly6.5%1.2%14.5%38.6%15.6%
4Edinburghunited kingdom2.8%1.2%15.1%35.1%14.1%
5HonoluluUnited States1.6%0.0%13.2%32.0%13.7%
6RhodesGreece7.4%0.0%37.2%39.8%13.7%
7DublinRepublic of Ireland1.8%1.5%16.0%31.3%13.0%
8VeniceItaly4.7%2.2%12.2%27.0%12.9%
9PragueRiphaboliki ea Czech3.6%0.5%19.7%30.0%11.5%
10AmsterdamNetherlands1.7%1.7%15.1%27.2%11.1%

Libaka tse nang le lintlha tse holimo ka ho fetesisa

1. Athene, Greece

Lihotele tsa maemo a holimo tsa linaleli tse hlano: 11.8%

Libaka tsa ho jella tsa Michelin: 0.6%

Bophelo ba bosiu bo rekiloeng ke linaleli tse hlano: 33.6%

Lintho tseo u ka li etsang tsa linaleli tse hlano: 44.1%

Ho nka boemo bo holimo ka kakaretso ke Athens, moo 19.7% ea lihotele tsa naha, lireschorente, bophelo ba bosiu le lintho tse lokelang ho etsoa li fuoe maemo a holimo.

Ntle le ho ba toropo e maemong a holimo bakeng sa lintho tse lokelang ho etsoa, ​​Athene e ile ea nka boemo ba bobeli bakeng sa lihotele le bophelo ba bosiu.

Motse-moholo oa Greece ke o mong oa litoropo tsa khale ka ho fetisisa lefatšeng tse nang le baahi, 'me nalane ea eona e ruileng e e file libaka tse ntle haholo tseo u ka li etelang - ho kenyeletsoa le Acropolis e tsebahalang lefatšeng ka bophara, e nang le meaho e fetang lilemo tse 2,500.

2. Lisbon, Portugal

Lihotele tsa maemo a holimo tsa linaleli tse hlano: 3.7%

Libaka tsa ho jella tsa Michelin: 0.6%

Bophelo ba bosiu bo rekiloeng ke linaleli tse hlano: 23.6%

Lintho tseo u ka li etsang tsa linaleli tse hlano: 40.0%

Sebaka sa bobeli ke motse-moholo o mong oa Europe, Lisbon. Lisbon ke toropo e nang le boemo ba bobeli bo holimo ba lintho tsa linaleli tse hlano, 'me 40% ea libaka tsa eona tse khahlang li fumana thoriso ena ho tsoa ho bahahlauli.

Har’a tsona ho na le São Jorge Castle e ntlehali, e okametseng literata tse ntle tse mebala-bala tsa Lisbon, le Musiamo oa Sechaba oa Azulejo.

Toropo e boetse e tsebahala ka lijo tsa eona tse ntle haholo 'me ke leeto le lekhutšoane feela ho tloha mabopong a mangata a Leoatleng la Atlantic.

3. Florence, Italy

Lihotele tsa maemo a holimo tsa linaleli tse hlano: 6.5%

Libaka tsa ho jella tsa Michelin: 1.2%

Bophelo ba bosiu bo rekiloeng ke linaleli tse hlano: 14.5%

Lintho tseo u ka li etsang tsa linaleli tse hlano: 38.6%

Sebakeng sa boraro ke Florence, e bohareng ba sebaka sa Tuscany sa Italy. E le lehae la Tsosoloso, Florence o ntse a phalla nalaneng, bonono le boqapi. Le hoja e sa ka ea ba le lintlha tse phahameng ka ho khetheha nthong e le 'ngoe, pontšo e matla ho pholletsa le boto e bone e nka sebaka sa boraro ka kakaretso.

Barati ba bonono le boqapi ba meralo ba tla be ba le hae Florence, e leng lehae la Uffizi Gallery, ba amohelang mesebetsi e tsoang ho Leonardo da Vinci le Michelangelo. Libaka tse ling tse khahlehang haholo li kenyelletsa Ponte Vecchio le Lirapa tsa Boboli.

Toropo ea maemo a holimo ka ho fetisisa bakeng sa lihotele

Los Angeles, United States - 16.9% ea lihotele li na le linaleli tse hlano

Ho ba le sebaka se phutholohileng le se khathollang ho beha hlooho qetellong ea letsatsi le lelelele la ho bona libaka ke motheo oa matsatsi a phomolo a monate, 'me toropo e phahameng ka ho fetisisa tabeng ena ke Los Angeles, California.

Hore na u batla ho lula lihoteleng tsa khale tsa Hollywood tsa khale kapa u ikopanye le batho ba ruileng le ba tummeng ba kajeno, LA e u koahetse. 16.9% ea lihotele tse toropong li fuoe linaleli tse hlano ke baeti.

Toropo e maemong a holimo haholo bakeng sa lireschorente

Brussels, Belgium - 3.1% ea lireschorente li thathamisitsoe ho Michelin Guide

Le ha litoropo tse kang Paris le New York li tsebahala ka lipono tsa tsona tse atlehileng tsa lijo, e ne e le Brussels e nang le liperesente tse phahameng ka ho fetisisa tsa lireschorente tse thathamisitsoeng ho Michelin, ka 3.1%.

Ka har'a tsona ho na le libaka tse tharo tsa linaleli tse peli le tse 10 tsa naleli e le 'ngoe. Toropo e boetse e na le lireschorente tse 'maloa le li-bistros, moo li-waffles, chokolete, li-fries le biri e leng tse ling tsa lintho tse ikhethang tsa lehae.

Toropo e phahameng ka ho fetesisa bakeng sa bophelo ba bosiu

Rhodes, Greece - 37.2% ea libaka tsa bosiu bosiu li na le linaleli tse hlano

Mabapi le li-pub, li-bar le li-club, sebaka seo ho eang ho sona se nang le karo-karolelano e phahameng ka ho fetisisa ea libaka tsa linaleli tse hlano ke sehlekehleke sa Greece sa Rhodes.

Rhodes ke sebaka se sekametseng bahahlauli haholo, se nang le likhetho tse ngata hang ha letsatsi le likela mabopong a lehlabathe, ebang ke sebaka se khutsitseng se lebopong la leoatle kapa li-nightclub tse monate.

Toropo e phahameng ka ho fetisisa bakeng sa lintho tseo u ka li etsang

Athene, Greece - 44.1% ea lintho tse lokelang ho etsoa e lekantsoe linaleli tse hlano

Ntle le ho ba toropo e maemong a holimo ka ho fetesisa, motse-moholo oa Greece oa Athene o nka sebaka se holimo ha ho tluoa linthong tse lokelang ho etsoa - ka 44.1% ea libaka tsa eona tse khahlang li lekantsoe e le linaleli tse hlano.

Acropolis e laola toropo mme ke eona ntho e khahlang baeti ba bangata. Sebaka se ka holim'a leralla ke lehae la matšoao a khale joalo ka tempele ea Parthenon, hammoho le Musiamo oa Acropolis, lintho tsa khale tse tsoang sebakeng seo.

Ha ho na li-tag tsa poso ena.

Mabapi le mongoli

Harry Johnson

Harry Johnson e bile mohlophisi oa kabelo bakeng sa eTurboNews ka lilemo tse fetang 20. O lula Honolulu, Hawaii, ’me o tsoa Europe. O thabela ho ngola le ho akaretsa litaba.

Leave a Comment

Arolelana ho...