Tobetsa mona ho bonts'a lifolakha tsa HAO leqepheng lena mme u lefelle katleho feela

Airlines boema-fofane Austria tsamaiso ea lifofane Belgium Litaba tsa Breaking Travel Travel Travel Canada Culture Denmark eang teng Greece Health Indasteri ea Baeti Hotele & Resorts Italy Lenyalo News batho Portugal Resorts E ikarabella Safety Shopping Spain Switzerland Theme Parks Tourism Mohahlauli lipalangoang Litaba tsa terata ea maeto United Arab Emirates

Libaka tse 10 tse holimo lefatšeng tse sireletsehileng bakeng sa matsatsi a phomolo a lelapa

Libaka tse 10 tse holimo lefatšeng tse sireletsehileng bakeng sa matsatsi a phomolo a lelapa
Libaka tse 10 tse holimo lefatšeng tse sireletsehileng bakeng sa matsatsi a phomolo a lelapa
ngotsoeng ke Harry Johnson

Motsoali e mong le e mong oa tseba hore ho rera matsatsi a phomolo a lelapa le bana kamehla ke mosebetsi o boima.

Ka litlhoko tsohle, boiketlo le maemo a ts'ireletso ka kakaretso sebakeng seo kapa naha ho etsa bonnete ba hore lelapa la hau le ka khona ho phomola le se na matšoenyeho, ho khetha sebaka seo u eang ho sona e ka ba hlooho e bohloko. 

E le ho thusa batsoali, litsebi tsa maeto li ile tsa etsa lipatlisiso tse batsi, tsa hlahloba mefuta e mengata e fapaneng e kang tšireletseho ka kakaretso, marobalo a loketseng malapa, lireschorente tse amohelang bana le mesebetsi ea lelapa e fumanehang libakeng tse ngata tse tummeng ho fumana le ho senola libaka tsa phomolo. ke tsona tse loketseng malapa a batlang sebaka se sireletsehileng empa se monate.

Libaka tse 10 tsa phomolo tse bolokehileng ka ho fetesisa tse loketseng malapa lefatšeng:

boemo bonahamaikutlo aKhotso Index Score /5% ea Lihotele tse Amohelang Malapa% ea Libaka tsa Lijo tse Amohelang Bana% ea Liketso le Libaka tse khahlang banaLelapa Tšireletseho Lintlha /10
1SwitzerlandZurich1.3218.59%34.44%27.03%7.81
2GreeceHeraklion1.9317.69%35.88%34.01%7.45
3DenmarkCopenhagen1.2614.64%27.60%19.81%7.02
3AustriaVienna1.3216.98%37.00%18.15%7.02
5PortugalLisbon1.2711.51%36.71%24.38%6.91
6SpainMadrid1.6222.04%28.39%23.90%6.89
7BelgiumBrussels1.512.20%37.48%28.90%6.76
7UAEDubai1.8523.41%18.18%30.30%6.76
9ItalyRome1.6528.34%40.70%21.87%6.58
9CanadaVancouver1.3319.40%25.75%19.00%6.58

Ho latela lipatlisiso:

  • Zurich, Switzerland e hlahella ka pele e le toropo e bolokehileng ka ho fetisisa eo malapa a ka e etelang, e nang le lintlha tsa polokeho ea lelapa tsa 7.81/10. E boemong ba boraro lethathamong la rona la botlokotsebe le ka karolelano ea mocheso ea selemo le selemo ea 9.3 Celsius, e tsamaeang hanyane ka lehlakoreng le batang.
  • Heraklion, Greece e nka sebaka sa 2 e le ea bobeli-kaone, e nang le lintlha tsa polokeho ea lelapa tsa 7.45/10. E maemong a bone lethathamong la rona la botlokotsebe 'me ka karolelano ea mocheso ea selemo le selemo ea likhato tse 19 tsa Celsius, ke toropo e sireletsehileng e nang le mocheso o amohelehang. 
  • Copenhagen, Denmark le Austria, Vienna ka bobeli li maemong a 3, tse nang le lintlha tsa polokeho ea lelapa tsa 7.02/10. 

Patlisiso e boetse e senotse hore:

  • Libaka tse ntle ka ho fetisisa tsa phomolo bakeng sa bolulo bo botle ba malapa ke Orlando, FL, United States e nang le 58.93% ea lihotele tse loketseng malapa, e lateloe ke Las Vegas, NV, United States, e nang le 28.73% ea Lihotele tse loketseng Malapa le Rome, Italy ka 28.34% ea Lihotele tse Amohelang Malapa.
  • Libaka tse ntle ka ho fetisisa tsa matsatsi a phomolo bakeng sa ho jela ha malapa ke Florence, Italy e nang le 48.36% ea lireschorente tse loketseng malapa, e lateloe ke Venice, Italy e nang le 44.94% ea lireschorente tse amohelang malapa le Roma, Italy e nang le 40.7% ea lireschorente tse amohelang malapa.
  • Libaka tse ntle ka ho fetisisa tsa matsatsi a phomolo bakeng sa mesebetsi e khahlisang malapa ke Pattaya, Thailand e nang le 35.5% ea mesebetsi e khahlisang malapa, e lateloe ke Heraklion, Greece e nang le 34.01% ea mesebetsi e khahlisang malapa le Orlando, FL, United States e nang le 33.93% ea mesebetsi e khahlisang malapa. . 

Litsebi li senotse malebela a tsona a 5 a holimo a ho lula u bolokehile ha u etela mose ho maoatle:

1 - Etsa lipatlisiso tsa hau ka litso, litloaelo, meetlo le lipuo tsa naha pele u etela. Sena se ke ke sa u thusa feela ho fumana tsela ea hau, empa u tla ithuta ka lichelete, litloaelo le meetlo ea lehae le ho utloisisa setso. 

2 - Hlalefa ka matlotlo a hao. Nka feela bonyane ha u tsoa. Karete ea mokitlane, mohala le kopi ea phasepoto ea hau ke tsona feela tseo u li hlokang. U se ke ua nka chelete e ngata 'me u behe leihlo linthong tsa hau. 

3 - Kopa tsohle tse tlang pele. Ho behela pele ho tla nolofaletsa bophelo ba hau, u tla khona ho rera tsela ea hau bakeng sa sebaka sa lipalangoang ho ea moo u lulang teng habonolo. Ho hlokomela tsela ea hau ho tla qoba hore u qetelle u lahleha, ho etsa hore e bolokehe ho uena le bana ba hau.

4 - Fana ka lethathamo la lintlha tsa ho ikopanya le balekane bohle ba hau. Aterese le nomoro ea bolulo, nomoro ea hau ea puisano, eng kapa eng eo u ka e fumanang ho uena. Ebe u e kenya ka se sireletsehileng ka pokothong ea zip seaparong se seng le se seng sa ngoana oa hau.

5 - Haeba le arohana kapa le lahleha, lokisetsa sebaka sa kopano. Ho bonolo ho lahleha ha u le sebakeng se tletseng batho ba bangata, kahoo u lokela ho khetha ntlha ea rendez-vous. Mme haeba bana ba hao ba lahleha, etsa bonnete ba hore ba tseba seo ba lokelang ho se etsa ha ba sa o fumane (mohlala, fumana lepolesa, lelapa le leng le nang le bana, mosebeletsi).

Litaba Tse Amanang

Mabapi le mongoli

Harry Johnson

Harry Johnson e bile mohlophisi oa kabelo bakeng sa eTurboNews ka lilemo tse fetang 20. O lula Honolulu, Hawaii, ’me o tsoa Europe. O thabela ho ngola le ho akaretsa litaba.

Leave a Comment

Arolelana ho...