Tobetsa mona ho bonts'a lifolakha tsa HAO leqepheng lena mme u lefelle katleho feela

Litaba tsa Breaking Travel Travel Travel Likoloi Culinary Culture Czechia eang teng Entertainment Estonia Fashion gourmet Health Indasteri ea Baeti Hotele & Resorts Italy Lenyalo Likopano (MICE) Music Netherlands News batho Poland Resorts E ikarabella Manyalo a Marato Safety Litaba tsa Scotland tsa Breaking Shopping Spain E ka tšoarella Theme Parks Tourism Mohahlauli lipalangoang Litaba tsa terata ea maeto Trending

Libaka tse 10 tse ntle ka ho fetisisa tsa ho phomola litoropong tsa Europe

Libaka tse 10 tse ntle ka ho fetisisa tsa ho phomola litoropong tsa Europe
Libaka tse 10 tse ntle ka ho fetisisa tsa ho phomola litoropong tsa Europe
ngotsoeng ke Harry Johnson

Ho tloha ho tsa khale tse kang London, Paris, le Amsterdam, ho ea ho mahakoe a tlase haholo a kang Seville, Florence, le Kraków, khefutso ea teropo ea Europe e u fa monyetla oa ho natefeloa ke lintho tse khahlang, lintho tseo u li ratang, le liphihlelo tsa kontinente e kholo ka mor'a matsatsi a seng makae.

Nalane e kholo ea k'honthinente e fa naha ka 'ngoe setso le maikutlo a eona a ikhethileng, ho bolelang hore ho na le ho hong bakeng sa motho e mong le e mong ha ho tluoa phomolong ea toropo ea Europe.

Empa ke libaka life tsa phomolo tsa litoropo tsa Europe tse ntle ka ho fetisisa? Hona ke life tse theko e tlaase haholo?

Boithuto bo bocha bo behile litoropo tse kholo tse 50 ho Europe ka lintlha tse kang palo ea lintho tse lokelang ho etsoa, ​​tlhaho le lirapeng tsa boikhathollo, mekoallo le melangoana le karolelano ea selemo le selemo mocheso le pula, ho senola molemo ka ho fetisisa libaka tsa metse ea Europe.

Libaka tse 10 tse ntle ka ho fetisisa tsa ho phomola litoropong tsa Europe

boemo bomaikutlo aPalo ea lintho tse lokelang ho etsoa ho batho ba 100,000Tlhaho le libaka tsa boikhathollo ho batho ba 100,000Lijo tsa ho jella ho batho ba 100,000Libara le lihlopha ho batho ba 100,000Kakaretso ea mocheso oa selemo (°F)Kakaretso ea pula ea selemo (mm)Lintlha tsa phomolo ea toropo /10
1Palma de Mallorca187.48.0592.424.763.94029.49
2Seville190.95.1418.526.065.84839.08
3Valencia126.56.1486.99.063.74278.13
4Prague299.07.0418.947.949.66878.10
5Venice733.624.8523.019.057.91,0817.86
6Florence309.55.6322.714.156.59357.21
7Edinburgh302.47.1355.734.346.98687.11
8Amsterdam257.65.1348.822.651.38447.08
9Cracow195.310.4237.921.648.28356.87
10Tallinn173.36.6240.816.443.77026.74

Sebakeng sa pele ke Palma de Mallorca, e nang le khefutso ea toropo ea 9.49. Ntle le ho ba har'a litoropo tse nang le lintlha tse holimo bakeng sa lintho tseo u lokelang ho li etsa, Palma e boetse e thabela maemo a leholimo a matle, ho bolelang hore haeba u khathala ke ho hlahloba setsi sa nalane sa toropo le bongata ba libara le lireschorente tse kholo, u ka phomola lehlabatheng la khauta. mabopo ho e-na.

Toropo e 'ngoe ea Spain, Seville, e maemong a 3 a holimo. Motse-moholo oa Andalusia o na le palo ea phomolo ea toropo ea 9.08 hape e maemong a holimo bakeng sa lintho tse lokelang ho etsoa. Ka literata tsa eona tse khahlehang, lirapa tse patiloeng, le likhokahano tsa motjeko oa flamenco, Seville ke toropo e ntle bakeng sa ho phonyoha maikutlong a lerato. Seville e boetse e le sebaka se futhumetseng ka ho fetisisa sa toropo lethathamong la rona, 'me mocheso o fihla ho 65.8 ° F ho theosa le selemo.

Ho qeta litoropo tse tharo tse holimo ke toropo e 'ngoe ea Spain, Valencia, ka boemo ba leholimo bo botle hape bo bapala karolo e kholo ho sena. Leha ho le joalo, ha se feela khanya ea letsatsi Valencia, kaha e tsebahala hape ka bophelo ba eona bo monate bosiu le boqapi bo hlollang. Toropo e maemong a boraro ka palo ea khefutso ea toropo ea 8.13.

Toropo ea Europe e senya lintho tse ngata tse lokelang ho etsoa

Venice, Italy - 733.6 lintho tse lokelang ho etsoa ho batho ba 100,000

E 'ngoe ea lintho tse ntle ka ho phomola ha toropo ke hore o ka khona ho qobella ho bona libaka tse ngata ka nako e khuts'oane, 'me ha ho kae kapa kae moo sena se leng 'nete ho feta Venice, Italy, moo ho nang le libaka tse 773.6 le libaka tse khahlang ho batho ba 100,000. Tsena li kenyelletsa tsela ea Grand Canal, Piazza San Marco, le St. Mark's Basilica.

Phomolo e ntle ka ho fetisisa ea toropo ea Europe bakeng sa botle ba tlhaho

Venice, Italy - libaka tsa boikhathollo tsa 24.8 le libaka tsa tlhaho ho batho ba 100,000

Haeba u batla ho tloha pherekanong ea bophelo ba toropo ka lihora tse 'maloa, joale ha ho tluoa lirapeng tsa boikhathollo le libaka tse ling tse khahlang tsa tlhaho, Venice e boetse e nka sebaka se holimo. Venice ehlile e tsebahala ka likanale le matangoana a tsamaisang batho lipakeng tsa lihlekehleke tsa 100-plus tseo toropo e nang le tsona.

Nako e ntle ka ho fetisisa ea phomolo ea toropo ea Europe bakeng sa li-foodies

Palma de Mallorca, Spain - lireschorente tse 592.4 ho batho ba 100,000

Ho sibolla lijo tsa lehae ke e 'ngoe ea lintho tse ntle ka ho fetisisa mabapi le ho ea phomolong mme toropo e nang le lireschorente tse ngata ho feta batho ke Palma de Mallorca. Toropo e na le sebaka sa lireschorente se ntseng se hola se sa kenyelletseng li-bar tapas tsa setso le tse ling tse joalo, empa hape le libaka tse ngata tsa linaleli tsa Michelin.

Phomolo e ntle ka ho fetisisa ea litoropo tsa Europe bakeng sa bophelo ba bosiu

Prague, Czech Republic - libara le lihlopha tse 47.9 ho batho ba 100,000

Haeba u natefeloa ke ho phomola ka mor'a letsatsi la ho bona libaka toropong, joale bophelo ba bosiu ba Prague bo tumme lefatšeng ka bophara, bo nang le libara le melangoana ho batho ba 100,000 ho feta toropo efe kapa efe eo re neng re e shebile. Hase feela khetho ea libaka tse hlollang ka Prague, empa hape u ke ke ua tlameha ho otlolla tekanyetso ea hau hole haholo hore u be le bosiu bo monate!

The ka theko e tlaase ka ho fetisisa Europe toropo khefu libaka

1. Istanbul, Turkey - 9.19 lintlha tsa ho khoneha 

Ha u sheba litšenyehelo tsa lintho tse kang kamore ea hotele, tekesi le lijo sebakeng sa thekiso ea lijo, ke Istanbul's Turkey e sebetsang e le eona sebaka sa ho phomola se theko e tlaase ho fetisisa Europe. 

Istanbul e theko e tlase haholo ho feta litoropo tse ling tse kholo tsa Europe haholo-holo ha ho tluoa tabeng ea ho palama tekesi, ka litekesi li bitsa chelete e kaalo ka $0.30 ka kilometara.

2. Wrocław, Poland - 9.14 lintlha tsa ho khoneha 

Sebaka se seng se theko e tlaase sa Europe ke sa Wrocław, Poland. Mona kamore e tloaelehileng ea hotele e kena ka theko e tlase ea $62 feela bosiu ka mafelo-beke.

Toropo e tsebahala ka Market Square ea eona ka Holo ea eona ea Gothic Old Town le oache e kholo ea linaleli, hammoho le Sehlekehleke sa Cathedral le Sebaka sa Bohlokoa sa Lefatše sa UNESCO sa Centennial Hall. 

3. Kraków, Poland - 8.98 lintlha tsa ho khoneha 

Poland e bonahala e le naha e theko e tlaase haholo bakeng sa baeti, 'me Kraków e tla sebakeng sa boraro. Mona, lijo sebakeng sa thekiso ea lijo tse sa jeng li tla bitsa $714 feela, 'me u ka noa biri ka $2.38 feela.

Toropo e na le setsi se bolokiloeng hantle sa mehleng ea khale le toropo ea khale, e pota-potiloeng ke serapa sa boikhathollo, hammoho le masala a marako a khale a mehleng e bohareng.

Litaba Tse Amanang

Mabapi le mongoli

Harry Johnson

Harry Johnson e bile mohlophisi oa kabelo bakeng sa eTurboNews ka lilemo tse fetang 20. O lula Honolulu, Hawaii, ’me o tsoa Europe. O thabela ho ngola le ho akaretsa litaba.

Leave a Comment

Arolelana ho...