Tobetsa mona ho bonts'a lifolakha tsa HAO leqepheng lena mme u lefelle katleho feela

Litaba Tse Potlakileng

Hotspots Tsa Maeto Haholo-holo Bakeng sa Batho ba Maqheku

Haeba u moholo ho feta lilemo tse 60, mohlomong u ntse u etsa kapa u natefeloa ke lenane la libakete tsa maeto. Ke nako eo ea bophelo ea ho tlohela mosebetsi, ho fokotsa lebelo la likhoto, le ho thabela ho etela libaka tse ncha.

Lipatlisiso tse entsoeng ke Aging In Place li etsa lethathamo la linaha tsa OECD le litoropo tse kholo ka ho fetisisa tse eteloang haholo tsa US. Ka mor'a moo, ba ile ba beha sebaka se seng le se seng ho ea kamoo se loketseng baeti ba baholo, ba sheba lihokelo tsa lipalangoang tsa sechaba, menyetla ea ho bona libaka, boemo ba leholimo le lihotele.

Linaha tse 10 tse ntle ka ho fetisisa tsa matsatsi a phomolo bakeng sa batho ba pensheneng:

boemo bonahaPalo ea litsi tsa bononoPalo ea lintho tse khahlangKakaretso ea pula ea selemo (mm)Matsete a lipalangoang tsa sechaba% ea lihotele tse nang le setulo sa batho ba holofetsengLintlha tsa leeto la ho tlohela mosebetsi/10
1United States6,996256,915715$ Limilione tse likete 116.346.859.14
2Australia1,15038,889534$ Limilione tse likete 21.750.899.04
3Canada1,31938,926537$ Limilione tse likete 9.838.058.49
4Italy1,290129,659832$ Limilione tse likete 10.644.78.08
5Spain47356,824636$ Limilione tse likete 6.2507.83
6Duitsland52842,418700$ Limilione tse likete 27.237.047.68
7united kingdom2,09683,2391,220$ Limilione tse likete 25.236.737.68
8France98578,254867$ Limilione tse likete 23.743.457.58
9Japan2,340113,1651,668$ Limilione tse likete 45.921.96.82
10kalakuni38714,765593$ Limilione tse likete 8.726.696.57

Ho batho ba baholo, US ke naha e ntle ka ho fetisisa eo re ka etelang ho eona, e fumane lintlha tse 9.14 ho tse 10 holima lintlha tsohle tseo re li shebileng. United States e na le libaka tse ngata tsa bonono, libaka tsa tlhaho le liphoofolo tse hlaha, le libaka tse khahlang ho feta naha efe kapa efe e lethathamong la rona, e fanang ka menyetla e mengata ea lintho tseo u ka li etsang ha u le phomolong.

 46.85% ea lihotele tsa United States li tšoailoe hore li ka fumaneha ka setulo sa likooa ho Tripadvisor. Ho tsoa linaheng tsohle tseo re li shebileng, ke Spain le Australia feela tse nang le liperesente tse phahameng tsa lihotele tse fumanehang. Bakeng sa batho ba pensheneng, sena se bontša lishaoara tse fihlellehang haholoanyane, libate tsa ho hlapela le likamore tse kholoanyane tsa hotele ho amohela lithibelo tsa ho tsamaea.

Australia e boemong ba bobeli - e fumane 9.04 ho 10 bakeng sa maeto a phomolo ho latela mekhoa eo re e shebileng. Australia e na le liperesente tse phahameng ka ho fetisisa tsa lihotele tse fihlellehang ka setulo sa likooa ho tsoa linaheng tsohle tse lethathamong la rona, ho 50.89%, le palo e nyane haholo ea palohare ea lipula tsa selemo.

Canada e maemong a boraro ka lintlha tse 8.49 ho tse 10 ho latela maemo ohle. Ka karolelano ea limilimithara tse 537 tsa pula ka selemo, Canada ke se seng sa libaka tse omeletseng ka ho fetesisa lethathamong la rona, e u fang monyetla o motle oa ho ea phomolong ntle le pula.

Patlisiso e boetse e qaqisa libaka tse ntle ka ho fetisisa tsa maeto a litoropo tsa US:

boemo bomaikutlo aPalo ea litsi tsa bononoPalo ea lintho tse khahlangKakaretso ea pula ea selemo (mm)% ea batho ba sebelisang lipalangoang tsa sechaba% ea lihotele tse nang le setulo sa batho ba holofetsengLintlha tsa leeto la ho tlohela mosebetsi/10
1Las Vegas502,3281063.256.917.95
2San Francisco712,31258131.636.747.73
3Chicago722,3951,03826.245.387.35
4Los Angeles572,6453628.223.466.97
5New York2165,5431,25852.844.366.45
6Tucson517672692.941.876.41
7Austin331,1369212.955.566.33
7Seattle541,33299920.532.026.33
9Orlando171,5111,3072.975.286.07
9Portland371,1561,11111.447.866.07
11Albuquerque405272251.759.795.94

Las Vegas e nka sebaka sa pele e le toropo e ntle ka ho fetisisa bakeng sa ba phomolong ba tlohetseng mosebetsi - e nang le lintlha tse 7.95 ho tse 10. Ho sa tsotellehe botumo ba eona e le sebaka sa ho qetela sa lipapali tsa bosiu le lik'hasino, Sin City e na le menyetla e sa feleng bakeng sa baeti ba batho ba baholo. Las Vegas ke lehae la li-galleries tse ngata tsa bonono, libaka tsa tlhaho le liphoofolo tse hlaha, le libaka tse khahlang ho feta litoropo tse ling tse lethathamong la rona.

San Francisco e boemong ba bobeli ka lintlha tse 7.73 ho tse 10. San Francisco e na le libaka tse ngata tsa bonono le libaka tsa tlhaho le liphoofolo tse hlaha ho feta metse e mengata eo re e shebileng, e fana ka likhetho tse sa feleng bakeng sa ho bona libaka le ho hlahloba botle ba tlhaho ba motse.

Chicago e boemong ba boraro ka lintlha tse 7.35 ho tse 10. Kaha ho na le libaka tsa bonono le libaka tse khahlang ho feta litoropo tse ngata tseo re li shebileng, Chicago ke e 'ngoe ea litoropo tse ntlehali tseo re li shebileng bakeng sa ho bona libaka le setso. Chicago e boetse e na le e 'ngoe ea litsamaiso tsa lipalangoang tsa sechaba tse sebelisoang haholo ho tsoa litoropong tsohle tsa US tseo re li shebileng, ka liperesente tse 26.2 tsa bapalami bohle ba khethang ho tsamaea ka libese, terene kapa lipalangoang tsa sechaba.

Litaba Tse Amanang

Mabapi le mongoli

mohlophisi

Mohlophisi e moholo oa eTurboNew ke Linda Hohnholz. O lula ntlong e kholo ea eTN e Honolulu, Hawaii.

Leave a Comment

Arolelana ho...