Airlines boema-fofane tsamaiso ea lifofane Litaba tsa Breaking Travel Travel Travel Naha | Sebaka EU News batho Ho aha bocha Tourism lipalangoang Litaba tsa terata ea maeto Trending

Tlhokahalo ea maeto a moea lefatšeng ka bophara e nyoloha ka mokhoa o itekanetseng ka Loetse

Maeto a sefofane a lefats'e a khutla ka mokhoa o itekanetseng ka Loetse.
Willie Walsh, Motsamaisi Kakaretso oa IATA. 
ngotsoeng ke Harry Johnson

Phetoho ea morao-rao ea leano la US ho bula maeto ho tloha mebarakeng e 33 bakeng sa batho ba tsoang kantle ho naha ba entoeng ka botlalo ho tloha ka la 8 Pulungoana ke tsoelopele e amohelehang, haeba e le nako e telele. Hammoho le ho buloa bocha ha morao-rao limmarakeng tse ling tsa bohlokoa joalo ka Australia, Argentina, Thailand le Singapore, sena se lokela ho matlafatsa tokollo e kholo ea tokoloho ea ho tsamaea.

  • Kakaretso ea tlhokeho ea maeto a sefofane ka Loetse 2021 (e lekantsoeng ka lekeno la lik'hilomithara tsa bapalami kapa li-RPK) e ne e theohile ka 53.4% ​​ha e bapisoa le Loetse 2019. Sena se tšoaile ho phahama ho tloha ka Phato, ha tlhokeho e ne e le 56.0% ka tlase ho maemo a Phato 2019.
  • Mebaraka ea lapeng e ne e theohile ka 24.3% ha e bapisoa le Loetse 2019, ntlafatso e kholo ho tloha ka Phato 2021, ha sephethephethe se ne se theohile ka 32.6% ha se bapisoa le lilemo tse peli tse fetileng. Limmaraka tsohle li bonts'itse ntlafatso ntle le Japane le Russia, leha e ntse e le sebakeng se tiileng sa kholo ho bapisoa le 2019. 
  • Tlhokahalo ea bapalami ba machabeng ka Loetse e ne e le 69.2% ka tlase ho Loetse 2019, e mpe haholo ho feta phokotseho ea 68.7% e tlalehiloeng ka Phato. 

The Mokhatlo oa Machaba oa Lipalangoang tsa Moea (IATA) e phatlalalitse ho khutla ho itekanetseng maetong a sefofane ka Loetse 2021 ha ho bapisoa le ts'ebetso ea Phato. Sena se ile sa susumetsoa ke ho hlaphoheloa 'marakeng oa lehae, haholo China, moo mekhoa e meng ea maeto e ileng ea phahamisoa kamora ho phatloha ha COVID-19 ka Phato. Leha ho le joalo, tlhokeho ea machaba e theohile hanyenyane ha e bapisoa le khoeli e fetileng. 

Hobane papiso lipakeng tsa 2021 le 2020 liphetho tsa khoeli le khoeli li sothoa ke tšusumetso e makatsang ea COVID-19, ntle le haeba ho boletsoe ka tsela e 'ngoe lipapiso tsohle ke tsa Loetse 2019, tse latelang mokhoa o tloaelehileng oa tlhoko.

  • Kakaretso ea tlhokeho ea maeto a sefofane ka Loetse 2021 (e lekantsoeng ka lekeno la lik'hilomithara tsa bapalami kapa li-RPK) e ne e theohile ka 53.4% ​​ha e bapisoa le Loetse 2019. Sena se tšoaile ho phahama ho tloha ka Phato, ha tlhokeho e ne e le 56.0% ka tlase ho maemo a Phato 2019.  
  • Mebaraka ea lapeng e ne e theohile ka 24.3% ha e bapisoa le Loetse 2019, ntlafatso e kholo ho tloha ka Phato 2021, ha sephethephethe se ne se theohile ka 32.6% ha se bapisoa le lilemo tse peli tse fetileng. Limmaraka tsohle li bonts'itse ntlafatso ntle le Japane le Russia, leha e ntse e le sebakeng se tiileng sa kholo ho bapisoa le 2019.
  • Tlhokahalo ea bapalami ba machabeng ka Loetse e ne e le 69.2% ka tlase ho Loetse 2019, e mpe haholo ho feta phokotseho ea 68.7% e tlalehiloeng ka Phato. 

"Ts'ebetso ea Loetse ke tsoelo-pele e ntle, empa pholiso ea sephethephethe sa machabeng e ntse e emisitsoe nakong ea ho koaloa ha meeli le ho behelloa ka thoko. Phetoho ea morao-rao ea leano la US ho bula maeto ho tloha mebarakeng e 33 bakeng sa batho ba tsoang kantle ho naha ba entoeng ka botlalo ho tloha ka la 8 Pulungoana ke tsoelopele e amohelehang, haeba e le nako e telele. Hammoho le ho buloa ha morao-rao limmarakeng tse ling tsa bohlokoa joalo ka Australia, Argentina, Thailand le Singapore, sena se lokela ho matlafatsa tokollo e kholo ea tokoloho ea ho tsamaea, "ho boletse joalo. Willie Walsh, Motsamaisi Kakaretso oa IATA

Limmaraka tsa Machaba tsa Baeti

  • Bajari ba Europe ' Sephethephethe sa machaba sa Loetse se theohile ka 56.9% ha se bapisoa le Loetse 2019, se theohile ka peresente e le 'ngoe ha se bapisoa le phokotseho ea 1% ka Phato khahlano le khoeling eona eo ka 55.9. Bokhoni bo theohile ka 2019% mme ntlha ea mojaro e theohile ka liperesente tse 46.3 ho isa ho 17.2%.
  • Lifofane tsa Asia-Pacific sephethephethe sa bona sa machaba sa Loetse se theohile ka 93.2% ha se bapisoa le Loetse 2019, se batla se sa fetohe ho tloha ho theolelo ea 93.4% e ngolisitsoeng ka Phato 2021 khahlano le Phato 2019 ha sebaka se ntse se tsoela pele ho ba le mehato e thata ea taolo ea meeli. Bokhoni bo theohile ka 85.2% mme ntlha ea mojaro e theohile ka liperesente tse 42.3 ho ea ho 36.2%, habonolo e le tlase ho fetisisa har'a libaka.
  • Lifofane tsa lifofane tsa Middle East tlhokeho e theohile ka 67.1% ka Loetse ha e bapisoa le Loetse 2019, e ntlafetse hanyane ho feta phokotseho ea 68.9% ka Phato, khahlano le khoeling eona eo ka 2019. Bokhoni bo theohile ka 52.6%, mme ntlha ea mojaro e theohile ka liperesente tse 23.1 ho isa ho 52.2%. 
  • Bajari ba Amerika Leboea e bile le phokotseho ea sephethephethe ka 61.0% ka Loetse khahlano le nako ea 2019, e batla e ntlafetse ho theoha ha 59.3% ka Phato papisong le Phato 2019. Bokhoni bo theohile ka 47.6%, mme ntlha ea mojaro e theohile ka liperesente tse 21.3 ho isa ho 61.9%.
  • Lifofane tsa Latin America e bone phokotseho ea 61.3% ea sephethephethe sa Loetse, ha e bapisoa le khoeling eona eo ka 2019, ho theoha ha 62.6% ka Phato ho bapisoa le Phato 2019. Bokhoni ba Loetse bo theohile ka 55.6% mme ntlha ea mojaro e theohile ka liperesente tse 10.7 ho isa ho 72.0%, e neng e le eona ntho e phahameng ka ho fetisisa ea mojaro har'a libaka bakeng sa khoeli ea 12 e latellanang. 
  • Lifofane tsa lifofane tsa Afrika sephethephethe se theohile ka 62.2% ka Loetse khahlano le lilemo tse peli tse fetileng, hoo e ka bang liperesente tse 4 li mpe ho feta ho theoha ha 58.5% ka Phato ha ho bapisoa le Phato 2019. Bokhoni ba Loetse bo ne bo theohile ka 49.3% mme ntlha ea mojaro e theohile liperesente tse 18.4 ho isa ho 53.7%.

Limmaraka tsa Baeti ba Malapeng

WTM London ea 2022 e tla etsahala ho tloha ka la 7-9 Pulungoana 2022. Ngodisa hona joale!

Loetse 2021 (% chg vs khoeling eona eo ka 2019)Karolo ea lefats'eRPKBUANGPLF (% -pt)PLF (boemo)
malapeng54.2%-24.3%-14.7%-9.3%73.0%
Australia0.7%-80.3%-71.2%-26.2%56.2%
Brazil1.6%-17.3%-16.8%-0.5%81.2%
China PR19.9%-26.2%-10.5%-14.6%68.9%
India2.1%-41.3%-30.5%-13.4%72.4%
Japan1.4%-65.5%-34.5%-36.7%40.9%
Chelete ea Russia.3.4%29.3%33.3%-2.6%83.1%
US16.6%-12.8%-5.5%-6.5%76.1%
  • Brazil 'maraka oa lehae o ile oa tsoela pele ho hlaphoheloa butle-butle har'a tsoelo-pele e ntle ea ente. Sephethephethe se ne se theohile ka 17.3% ha se bapisoa le Loetse 2019 - se ntlafetse ho tloha ho theoha ho 20.7% ka Phato. 
  • Tsa Japane Sephethephethe sa malapeng ka Loetse se theohile ka 65.5%, se ile sa mpefala ho tloha ho theolelo ea 59.2% ka Phato khahlano le Phato 2019, ka lebaka la tšusumetso ea lithibelo.

Ntlha ea bohlokoa

"Phatlalatso e 'ngoe le e' ngoe ea ho buloa hape e bonahala e tla le melao e ts'oanang empa e fapane. Re ke ke ra lumella ho hlaphoheloa ho kena-kenana le mathata. The ICAO Seboka sa Maemo a Phahameng mabapi le COVID-19 se lumetse hore tumellano e lokela ho ba ntho e tlang pele. G20 e phatlalalitse boitlamo ba ho nka khato ho ts'ehetsa ho hlaphoheloa ka maeto a se nang moeli, ts'ebetso e tsitsitseng, le digitalization. Joale mebuso e tlameha ho beha liketso ka morao ho mantsoe ana ho hlokomela mehato e bonolo le e sebetsang. Batho, mesebetsi, likhoebo le moruo ba tšepile tsoelo-pele ea sebele,” ho boletse joalo Walsh.

Pono ea IATA ea ho theha khokahanyo ea lefatše ka mokhoa o sireletsehileng e ipapisitse le melaoana e mehlano ea bohlokoa:

  • Meento e lokela ho fumaneha ho bohle kapele kamoo ho ka khonehang.
  • Batsamai ba entetsoeng ha baa lokela ho tobana le litšitiso life kapa life tsa maeto.
  • Ho etsa liteko ho lokela ho thusa ba se nang monyetla oa ho fumana liente hore ba tsebe ho tsamaea ntle le ho aroloa.
  • Liteko tsa antigen ke senotlolo sa mebuso e bolokang litšenyehelo le e bonolo.
  • Mebuso e lokela ho lefella liteko, ka hona ha e be mokoallo oa moruo oa maeto.

Litaba Tse Amanang

Mabapi le mongoli

Harry Johnson

Harry Johnson e bile mohlophisi oa kabelo bakeng sa eTurboNews ka lilemo tse fetang 20. O lula Honolulu, Hawaii, ’me o tsoa Europe. O thabela ho ngola le ho akaretsa litaba.

Subscribe
Tsebiso ea
moeti
0 Comments
Li-feed tsa marang-rang
Sheba maikutlo ohle
0
Ke rata maikutlo a hau, ka kopo fana ka maikutlo.x
()
x
Arolelana ho...