Tobetsa mona ho bonts'a lifolakha tsa HAO leqepheng lena mme u lefelle katleho feela

Litaba tsa Breaking Travel Travel Travel Ho hira makoloi likoloi France News batho E ikarabella Safety Tourism Mohahlauli lipalangoang Litaba tsa terata ea maeto Trending united kingdom usa

Maeto a litsela a tlase haholo le a fetelletseng lefatšeng

Maeto a litsela a tlase haholo le a fetelletseng lefatšeng
Maeto a litsela a tlase haholo le a fetelletseng lefatšeng
ngotsoeng ke Harry Johnson

Baeti ba bangata ba 'nile ba lora hangata ka ho kena koloing le ho tsamaea tseleng ea Route 66 kapa leeto le leng la bohlokoahali.

Empa litsela tse ling tseo batho ba sa tsamaeeng haholo li fana ka eng?

Leha ho na le likete-kete tsa maeto a maholo ao batho ba sa a tsebeng, sena ke ho sheba a mang a tsebahalang haholo.

Maeto a 10 a Kaholimo ho Fetisisa a Tseleng 

boemo boRoad Tripnaha% ea Maikutlo a 'Hantle'Molumo oa Patlo ea Selemo le SelemoKakaretso ea lintlha /10
1Tsela e Lebopong la Leoatle ea Causewayunited kingdom98.1%23,7009.19
2Route des CrêtesFrance98.5%131,2008.27
3Libaka tsa maoto ParkwayUnited States97.5%68,7008.17
3Phula ea LamarUnited States97.4%68,0008.17
5Mmila oa Trail RidgeUnited States98.6%156,4007.86
6Tsela e kholo ea BeartoothUnited States98.2%142,3007.66
7Tsela ea NapoleonFrance100.0%270,2007.45
7San Juan SkywayUnited States95.7%24,7807.45
7Nale HighwayUnited States97.9%140,5007.45
10St Bernard Pass e kholoItaly96.4%82,8007.25

1. Causeway Coastal Route, United Kingdom

% ea maikutlo a "ntle": 98.1%

Molumo oa ho batla oa selemo: 23,700

Northern Ireland's Causeway Coast ke se seng sa libaka tse matsaranka le tse tala tsa UK. E 'ngoe ea litsela tse ntle ka ho fetisisa tsa ho bona lebopo ke ka koloi ena e ntle ho tloha Belfast ho ea Derry. Leha 98.1% ea maikutlo a Tripadvisor a le monate, leeto le bile le lipatlisiso tse 23,700 likhoeling tse 12 tse fetileng.

Ho hlakisa taba ena, leeto le tummeng la Route 66 le bile le lipatlisiso tse fetang limilione tse 6.5 ka nako e tšoanang. Sena sea makatsa ha re nahana ka botumo ba Causeway Coastal Route. Leeto lena le nka libaka tse ngata tse tummeng tse kang Glens of Antrim, hammoho le ho pata libaka tse tsebahalang tsa ho nka lifilimi ho tloha Game of Thrones.

2. Route des Crêtes, Fora

% ea maikutlo a "ntle": 98.5%

Molumo oa ho batla oa selemo: 131,200

Tsela e 'ngoe e sa tsejoeng hakaalo ke Route des Crêtes e Lithabeng tsa Vosges tse ka bochabela ho Fora. Tsela e tloha Sainte-Marie-aux-Mines ho ea Cernay, ka Parc Naturel Régional des Ballons des Vosges, e fihla bophahamong bo fetang 950m. Leha ho na le maikutlo a makatsang le maikutlo a matle ho tsoa ho ba le khannetseng, leeto lena le batlisisitsoe makhetlo a 131,200 selemong se fetileng.

3. Foothills Parkway, United States

% ea maikutlo a "ntle": 97.5%

Molumo oa ho batla oa selemo: 68,700

Ho na le maeto a 2 a maemong a boraro, ka bobeli USA. Ea pele ke Foothills Parkway e Tennessee. Joalo ka ha lebitso le fana ka maikutlo, tsela e tloha mosikong oa lithaba tsa Great Smoky Mountains 'me e mathela Phuleng ea Tennessee. Tsela ena e fana ka lipono tse ntle ka bobeli, 'me ha e le hantle e ntse e hahuoa, 'me ho ntse ho eketsoa libaka tse ncha.

3. Lamar Valley, United States

% ea maikutlo a "ntle": 97.4%

Molumo oa ho batla oa selemo: 68,000

E lutse hukung e ka leboea-bochabela ea Yellowstone National Park, Phula ea Lamar e fana ka libaka tse ling tse khahlang ka ho fetisisa naheng. Ho sa tsotellehe sena, tsela eo e bone batho ba 68,000 XNUMX feela ba e batlang selemong se fetileng.

Sebaka seo hangata se bitsoa 'Amerika's Serengeti', 'me ho na le mefuta e mengata ea liphoofolo tse hlaha tse ka bonoang joalo ka liphiri, linare, li-pronghorn, lipela, libere le tse ling.

Maeto a Mebileng a Tlas'a Lefatše ka ho Fetisisa 

1. Nandi Hills, India

% ea maikutlo a "ntle": 81.7%

Patlo ea selemo le selemo: limilione tse 1.96

Ka lehlakoreng le leng, Nandi Hills ea India e nkoa e le leeto la litsela tse feteletseng ka ho fetisisa. Karo-karolelano ea litlhahlobo tse ntle tsa 81.7% e ntse e le lintlha tse ntle. Empa kaha leeto lena le batlisisitsoe makhetlo a ka bang limilione tse 2 ka selemo, u ka lebella lintlha tse ling tse ntle.

Tsela ke leeto le tsebahalang, empa botumo bona bo entse hore sebaka sena se be se phetheselang le ho rekisoa mahlong a ba bang.

2. Tsela ea 66, United States

% ea maikutlo a "ntle": 89.1%

Patlo ea selemo le selemo: limilione tse 6.52

Kaha mohlomong ke leeto le tsebahalang ka ho fetisisa lefatšeng, ho ne ho tla lula ho le thata ho batho ba tummeng Route 66 ho phela ka botlalo. Tsela eo e fumane lipatlisiso tsa selemo le selemo tse fetang limilione tse 6.5 selemong se fetileng, ho feta tsela efe kapa efe.

Empa, leha ho na le lintho tse ngata tse ntle, Route 66 ke leeto le lelelele haholo, 'me boholo ba lona bo u isa sebakeng se bataletseng le se makatsang. Boholo ba 'mila o moholo ke 'mila o bonolo oa 2 o sa hlokomeloe hantle libakeng. Sena se ka hlalosa hore na hobaneng tsela e fumane maikutlo a fokolang ho feta maeto a mang a hlahlobiloeng.

3. Tsela e eang Hana, Maui, Hawaii, United States

% ea maikutlo a "ntle": 83.4%

Molumo oa ho batla oa selemo: 801,500

Tsela e 'ngoe e tsebahalang e ileng ea hlōleha ho kholisa baeti ba bang ke Tsela e eang Hana, Maui, Hawaii. Tsela e eang Hana ke leeto la bohlokoahali, le bolelele ba lik'hilomithara tse 64.4 lebopong la leoatle. Leha ho le joalo, maikutlo a re tse ling tsa libaka tseo u li bonang ha li khahle kamoo u neng u ka lebella.

Mabapi le mongoli

Harry Johnson

Harry Johnson e bile mohlophisi oa kabelo bakeng sa eTurboNews ka lilemo tse fetang 20. O lula Honolulu, Hawaii, ’me o tsoa Europe. O thabela ho ngola le ho akaretsa litaba.

Leave a Comment

Arolelana ho...